هارنس-ایمنی-ADELA

کار در ارتفاع امروزه بخش بزرگی از صنایع ما را تشکیل می دهد. کارکنان پتروشیمی ، توربین های بادی ، و حتی کارگران ساختمانی معمولاً به طور پیوسته در ارتفاع کار می کنند. بنابراین کار در اینگونه صنایع نیازمند مهارت بالایی است و همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع در اولویت قرار دارد.

کار در ارتفاع از خطر بالایی برخوردار است و کوچکترین اشتباهی در حین انجام کار می تواند عواقب جبران ناپذیری را ایجاد نماید. از بین تمامی تجهیزات کار در ارتفاع ، استفاده از کمربند ایمنی جزء حیاتی ترین وسایل می باشد . هارنس برای کار در ارتفاع به خوبی از خطر سقوط افراد جلوگیری میک ند و جان افراد را نجات می دهد.

انواع کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس )

کمربند ایمنی کار در ارتفاع دارای دو نوع کمربند ایمنی تمام بدن و کمربند ایمنی دکل بانی می باشد.

  • کمربند ایمنی کار در ارتفاع تمام بدن که مانند یک لباس دور شونه و روی ران و همچنین دور کمر افراد را گرفته و از سقوط آن ها جلوگیری می کند.
  • کمربند ایمنی کار در ارتفاع دکل بانی که همچون کمربند معمولی به دور کمر بسته شده و مانع سقوط می شود. از این جهت به این نوع کمربند ایمنی ، کمربند ایمنی دکل بانی می گویند چون بیشتر در صنایع برق و دکل های مخابراتی و توربین های بادی استفاده می شود.

کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) ADELA مدل H4538

کمربند ایمنی کار در ارتفاع شوک دار ADELA محصول کشور تایوان می باشد و کار اصلی این شرکت تولید انواع کمربند ایمنی کار در ارتفاع  و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع و کوهنوردی می باشد که دارای استاندارد جهانی CE0120 EN362 بوده و تحمل وزن بالایی را برخوردار هستند.

کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) از دو بخش بالا تنه و پایین تنه تشکیل شده است. شرکت ADELA برای اینکه افراد بتوانند به راحتی و با سرعت بالا کمربند را بپوشند ، برای بخش بالا و پایین این کمربند ایمنی رنگ های متفاوتی را در نظر گرفته است. رنگ سبز برای قسمت بالا تنه و رنگ زرد مخصوص قسمت پایین تنه می باشد.

نحوه پوشیدن کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) ADELA مدل H4538

شما ابتدا بخش سبز رنگ هارنس را گرفته و مثل کوله پشتی بر روی دوش خود سوار می کنید به طوری که لنیارد درست در بین دو کتف شما قرار بگیرد.

سپس تسمه های زرد رنگ که مخصوص دور ران پا می باشد را بر روی ران ها انداخته و از طریق نقطه های اتصالی که در آن تعبیه شده است محکم می کنیم.

مهم ترین بخش هارنس لنیارد آن می باشد که در ادامه به توضیح لنیارد می پردازیم.

لنیارد کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) ADELA مدل H4538

در کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) ADELA مدل H4538 ،لنیارد به مجموعه طناب و قلاب نگه دارنده، گفته می شود.

طول طناب لنیارد ۲٫۵ متر و سایز طناب ۱۴ می باشد که از یک سمت از طریق قلاب فولادی به طناب نجات و از سمت دیگر به قلابی دیگر که به هارنس متصل میشود تشکیل شده است.

قلاب کمربند ایمنی کار در ارتفاع ( هارنس ) ADELA مدل H4538 از جنس فولاد بوده که وزنی بالغ بر ۲۳ کیلو تن را می تواند تحمل کند و همچنین در این هارنس دو عدد قلاب دیگر جهت آویزان کردن تجهیزات دیگر تعبیه شده است.

معمولا قلابی که به بدنه هارنس متصل می شود به شکل پیچ و مهره ای می باشد تا در هنگام وقوع حادثه به سادگی باز نشود.